БГ Футбол

„Лудогорец“ победи „Локомотив“ (София) след обрат

Лудогорец“ беше предизвикан и трябваше да прави обрат при гостуването си на „Локомотив“ (София) в мач от 10-тия кръг в Първа лига. Шампионите се наложиха с 3:1 в „Надежда“, въпреки че изоставаха в резултата до 59-ата минута.

Диого Тейшейра откри за „Локомотив“ в 12-ата минута след много груба грешка в защитата на шампионите.

Това беше и единственото реално голово положение за домакините, които след това се прибраха в защита. „Лудогорец“ имаше големи проблеми, но след паузата вдигна темпото и реализира три гола за 17 минути.

Руан Секо изравни в 59-ата минута, когато завърши бърза комбинация в атака. Само осем минути по-късно се разписа и Клод Гонсалвеш, който вкара с глава. Крайният резултат оформи Кайо Видал в 76-ата минута.

С победата „Лудогорец“ събира 16 точки и е на пето място в класирането след осем изиграни срещи. „Локомотив“ е 12-ти с 9 точки.